ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
آل اسحاق:
عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: عده ای ممکن است روحیه اینطوری داشته باشند و بگویند اگر روحیه تهاجمی مان احیا شود بقیه امور نیز درست می شود، اکثر قریب به اتفاق دلسوزان نظام از احتمال وادادگی نگران و ناراحت هستند چون سرنوشت کشورهایی را که وادادند می بینند.
نگاه: بعد تعطیلات نوروز تیرگی روابط تهران-واشنگتن به سرعت روند سعودی پیدا کرد و هفته ای نبود که تنش میان دو کشور رو به تزاید نگذارد. ترامپ با قراردادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی و لغو معافیت های خرید نفت از ایران شروع کرد و حالا می خواهد دایره تحریم ها را بر محصولات پتروشیمی نیز گسترش دهد.

یحیی آل اسحاق درباره میزان نمایشی بودن اقدامات ترامپ علیه ایران به نامه نیوز گفت: طبق استراتژی اعلامی مقامات کاخ سفید، آمریکا هر کاری را علیه ایران انجام می دهد. هدف نخست آمریکایی ها برخورد با جمهوری اسلامی بود بعد که دیدند ممکن نیست به خواسته شان جامه عمل بپوشانند وارد حوزه اقتصادی شدند، با این امید که به موفقیت های نسبی برسند.

وی افزود: بستن سوئیت، تحریم کالایی و تحریم نفتی گام هایی بود که آمریکایی ها تاکنون برداشتند اما اینکه تا چه میزان به اهداف شان می رسند بستگی به خود ما دارد که چگونه به مقابله با آنها بپردازیم. اگر روحیه مقاومت را حفظ کنیم نتیجه اش آثاری است که از ابتدای انقلاب تا امروز شاهد هستیم و روز به روز توانایی امنیتی-سیاسی و اجتماعی ما ارتقا پیدا کرد و آمریکا در تحقق خواسته هایش راه به جایی نبرد.

عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب با اشاره به بی نتیجه بودن هزینه کرد هفت تریلیون دلاری آمریکا در خاورمیانه اظهار کرد: اگر ما با همان روحیه مقاومت کنیم، اقدامات اخیر علیه ایران به سرنوشت طرح های گذشته آمریکا دچار می شود. آمریکا هر آنچه از دستش برمی آمد انجام داد و نهایتا 10 درصد دیگر بتواند فشار بیاورد.

وی ادامه داد: دولت ترامپ می خواهد صادرات نفت ایران را به صفر برساند اما طبق گفته کارشناسان خود آمریکا چنین اتفاقی امکان ندارد. در عوض هزینه های هنگفتی را به مردم کشورشان تحمیل می کنند. به علاوه مطالعات نشان می دهد که طی مدت نیم قرن میزان تأثیرگذاری مصادیق مختلف تحریم در جهان حداکثر 30 درصد بوده است.

این فعال سیاسی و اقتصادی با بیان اینکه گرچه تحریم ها باعث شد ما 20 درصد گران تر زندگی کنیم اما امور کشور جلو رفت، یادآور شد: ظرفیت تجاری ایران با 15 کشور همسایه و 3 کشور دیگر با واسطه قریب به 250 تا 300 میلیارد دلار است. ضمن آنکه هم اکنون 100 میلیادر دلار ذخایر ارزی در چین، هند، ترکیه و کره داریم اما نیاز سالانه ارزی کشور 50 میلیارد تومان است بنابراین امکان ندارد که آمریکا با تحریم هایش بتواند ضربه آنچنانی به ما بزند.

وی ادامه داد: قدرت تهاجم ایران الی ماشاءالله است، رئیس ستاد نیروهای مسلح اعلام کرد «اگر قرار است نفت ایران از تنگه هرمز صادر نشود نفت هیچ کشوری صادر نمی شود، خود آمریکایی ها می دانند تأمین امنیت تنگه هرمز با سپاه پاسداران است». 70 درصد نفت جهان از تنگه هرمز صادر می شود اگر صدور نفت از این تنگه قطع شود، قیمت جهانی نفت به 150 دلار در بشکه می رسد و با این اتفاق تمام طراحی های اقتصادی جهان به هم می ریزد.

آل اسحاق تأکید کرد: آمریکا شاید بتواند همه معادلات منطقه ای را به هم بزند اما جمع کنند قضایا نخواهد بود و این طور نیست که هر کاری دلش بخواهد انجام دهد و نتیجه دلخواه را هم بگیرد. ترامپ اخیرا اعلام کرد «با یک تلفن به پادشاه عربستان و گوشزد فلان مطلب به او 500 میلیون دلار از ریاض گرفتم».

وی با بیان اینکه ترامپ می خواهد کاسبی کند، به عبارت روشن تر می خواهد تهدید را آورده کند و خواسته ها و امیالش را به ما بفروشد، افزود: در واقع تصور ترامپ این است که همان کاری که با عربستان می کند می تواند با ما انجام دهد، غافل از آنکه طرفش را اشتباه گرفته است. اطرافیانش هم به او گفتند «ایران، عربستان نیست، ایرانی ها در مقابل تهدید با هم متحد می شوند و دخل طرف مقابل را می آورند».

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سئوال که «آمریکا با ایران وارد جنگ نظامی نمی شود؟» گفت: بستگی به روحیه مقاومت ما دارد. اگر همه جدی برخورد کنند، متحد شوند و مسئولان روحیه جهادی و انقلابی را نمود بدهند، حتما ترامپ می فهمد اشتباه کرده است و عقب نشینی می کند چون کاسب است.

آل اسحاق درباره وجود برخی گرایش ها داخل کشور برای وقوع جنگ با آمریکا افزود: عده ای ممکن است روحیه اینطوری داشته باشند و بگویند اگر روحیه تهاجمی مان احیا شود بقیه امور نیز درست می شود، اکثر قریب به اتفاق دلسوزان نظام از احتمال وادادگی نگران و ناراحت هستند چون سرنوشت کشورهایی را که وادادند می بینند.
نام:
ایمیل:
* نظر: