ندای ایرانیان

کد خبر: ۴۰۲۲
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
با گذشت بیش از یک ماه از انتشار اخبار درباره وجود دستگاه کارتخوان در اتاق بیژن زنگنه وزیر نفت برای دیدار با او، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور به این موضوع واکنش نشان داده و گفته که اصلاً چنین چیزی وجود ندارد.
نگاه: اواخر سال پیش بود که خبری در کانال‌های تلگرامی عموما اصولگرا دست به دست شد که حکایت از ورود نیروهای امنیتی به برخی مفاسد در دفتر بیژن زنگنه، وزیر نفت داشت. بعد از انتشار این خبر که از سوی سردبیر سایت و کانال تلگرامی «میزنفت» توییت شده بود، بعضی از وبسایت‌های اصولگرا به آن پرداختند و نوشتند که  در دفتر وزیر نفت پوزهای بانکی وجود دارد که که مبالغی از طریق آن رد و بدل می‌شود.

زمان زیادی از این موضوع نگذشته بود که هدایت‌الله خادمی، نماینده ایذه و باغملک در مصاحبه با خبرگزاری خانه ملت، جزئیات بیشتری از ماجرا را شرح داد. این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درخصوص پشت پرده اتفاقات عجیب دفتر وزیر نفت و ورود یک نهاد امنیتی به تحولات دفتر زنگنه، گفت: «طبق شنیده‌ها در دفتر وزیر نفت برای نیروی‌های خدماتی حسابی باز شده است و مسئولان دفتر زنگنه از مراجعه‌کنندگان، افراد دارای قرارداد با وزارت نفت، مؤسسان شرکت‌های نفتی و گازی و… درخواست واریز مبلغی به حساب نیروهای خدماتی جهت انجام کارشان را داشتند و در ادامه نیروهای خدماتی این مبالغ واریزی به حساب‌شان را تحویل مسئولان دفتر آقای زنگنه می‌دادند و حتی آنجا برای این کار دستگاه کارت‌خوان گذاشته بودند.» او همچنین گفته بود که یکی از مسئولان دفتر وزیر نفت که گویا ارتباط خوبی نیز با آقای وزیر دارد و از دفتر وزیر به شرکتی در ترکیه رفت و آمد داشته، پس از شنیدن خبر حضور نیروهای امنیتی در دفتر وزیر و بازجویی از کارکنان سکته کرده و راهی بیمارستان شده است.

بعد از این اظهارنظر خادمی، وزیر نفت در واکنش به انتشار این خبر گفت که بازجویی که همیشه وجود دارد، اما بازجویی ویژه را خبر ندارد.

 حالا با گذشت بیش از یک ماه از انتشار این اخبار، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور به این موضوع واکنش نشان داده و درباره اظهارات خادمی، نماینده مجلس مبنی بر وجود دستگاه کارتخوان در اتاق بیژن زنگنه وزیر نفت برای دیدار با وی، گفته که اصلاً چنین چیزی وجود ندارد.

او با تاکید بر اینکه زنگنه سال‌هاست وزیر نفت است، ادامه داد: «من اگر بگویم چه رقمی در طول این سال ها که بیش از ۲۰ سال است (به کشور کمک کرده است)، در طول این مدت زندگی آقای زنگنه و هر آنچه دارد را محاسبه کنید؛ باید مدال صداقت و درستکاری را به این فرد داد.»

واعظی گفت: «(زنگنه) در جایی زندگی می‌کند با این همه امکانات و همه چیز دستش است، اما توانسته خودش را نگه دارد انصافا نه این که همکار من است، بلکه باید از ایشان تشکر کرد. آقایی هم که این حرف را زده نباید هیچ وقت به حرف‌هایش توجه کنید.»
نام:
ایمیل:
* نظر: