ندای ایرانیان

کد خبر: ۳۹۶۲
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
تجربه‌ای که از تحریم‌های قبل از آذر سال 1393 به دست آوردیم باعث شد کشور تا حد زیادی به سمت استفاده بهینه از نفت خام خود برود؛ پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها با ظرفیت حداکثری تولید می‌کنند و امکان تحریم تولیدات انرژی ایران برای آمریکایی‌ها وجود ندارد.
نگاه: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده اسلام‌آباد غرب و دالاهو و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتماد، ضمن اشاره به عدم تمدید معافیت کشورها برای خرید نفت ایران، گفت: لغو معافیت کشورها از خرید نفت ایران آخرین تیر ترکش آمریکا بود. جمهوری اسلامی ایران در بدترین شرایط می‌تواند یک میلیون بشکه نفت صادر کند و در طول این مدت، کشور مسیر توسعه‌اش را حفظ کرده است.

 

او ادامه داد: تجربه‌ای که از تحریم‌های قبل از آذر سال 1393 به دست آوردیم باعث شد کشور تا حد زیادی به سمت استفاده بهینه از نفت خام خود برود؛ پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها با ظرفیت حداکثری تولید می‌کنند و امکان تحریم تولیدات انرژی ایران برای آمریکایی‌ها وجود ندارد.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: چالشی شکل گرفته و جمهوری اسلامی ایران، با هر سیاستی که آمریکایی‌ها در پیش گرفته‌اند، خود را در راستای سیاست‌های توسعه‌ای تطبیق می‌دهد و امکان غلبه بر این شرایط هم وجود دارد، منتها لازمه آن وحدت و مدیریت سالم در داخل کشور است.
نام:
ایمیل:
* نظر: