ندای ایرانیان

کد خبر: ۳۹۵۴
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
علی صوفی در گفت‌وگو با «نگاه»:
صوفی افزود: متأسفانه برخی به نام اصلاح‌طلب اقداماتی انجام داده‌اند که تنها هزینه آن را به گردن اصلاح‌طلبی افتاده است
نگاه: حضور اصلاح طلبان در مجلس دهم تحت نام فراکسیون امید منجر به دستاورد مثبتی برای نشده است. این مورد را می توان در عدم رضایت بدنه اصلاح طلب جامعه از عملکرد فراکسیون امید مشاهدکرد. در این ارتباط«نگاه» با علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به گفت‌وگو پرداخته که در ادامه می‌خوانید.

*لزوم تفکیک بین اصلاح‌طلبان و اصلاح‌طلبی

علی صوفی، دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات به «نگاه» گفت: سوءاستفاده از مفهوم اصلاحات در ابعاد تاریخی آن توسط برخی که خود را اصلاح‌طلب می‌دانند موجب می‌شود که در این ‌ارتباط تصمیم دقیقی اتخاذ گردد. با تفکیک بین اصلاح‌طلبان و اصلاح‌طلبی، اصلاح‌طلبان باید همچنان در مواضع اصلاح‌طلبی خود پافشاری کرده و به عبارت بهتر به اصلاح‌طلبی بازگردند و اصلاح‌طلبی را بیش از این هزینه نکنند.

*ترمز سوءاستفاده از مفهوم اصلاح‌طلبی را بکشیم

 متأسفانه برخی به نام اصلاح‌طلب اقداماتی انجام داده‌اند که تنها هزینه آن را به گردن اصلاح‌طلبی افتاده است. از این ‌رو تا اکنون هر کاری کردیم بس است دیگر اصلاح‌طلبان حق ندارد برای اینکه موقعیت خود را حفظ کند و یا به ‌جایگاهی برسد از یک نفر به‌صورت مشروط حمایت کنند؛ و آن افراد هم بعد از رسیدن به قدرت به ‌هیچ ‌وجه به خواست‌های تاریخی جریان اصلاح‌طلب اهمیتی ندهد. این مورد باید به‌شدت نفی شود و به‌شدت باید با این‌گونه حمایت برخورد گردد.

* دست سوءاستفاده کنندگان از مفهوم اصلاح‌طلبی را جدا کنیم

 اصلاح‌طلبانی که برای اصلاح‌طلبی کاری نکردند باید از صف اصلاح‌طلبان جدا شوند. اصلاح‌طلبان بدانند دیگر نمی‌توانند نام اصلاح‌طلبی را به یدک کشند و از مزیت‌های این نام تاریخی بهر ببرند. باید اصلاح‌طلبانی را که تنها از نام اصلاح‌طلبی استفاده کردند را از صف واقعی اصلاح‌طلبان جدا کرد و به ‌شدت با انتظارت آن‌ها برخورد کرد.

* به اصلاح‌طلبی بپردازیم

 باید به اصلاح‌طلبی پرداخت و طبعا در این راستا اگر قرار است اصلاح‌طلبان نماینده‌ای در حاکمیت داشته باشند، نمایندگان آن‌ها باید بتواند اصلاحات را به‌درستی و به نحو احسنت حمایت کنند. این توان باید وجود داشته باشد و این مورد باید نشان داده شود که اصلاح‌طلبان دغدغه‌ای جز اصلاح‌طلبی ندارند.

*اصلاح‌طلبان شناخته‌شده تنها پرچ دار اصلاحات هستند

 چهره‌های شاخص اصلاحات در اینجا باید در نظر گرفته شوند چون امتحان پس دادند نه اینکه فراخوان صورت گیرد و عده‌ای خود را اصلاح‌طلب معرفی کرده و مدعی اصلاح‌طلبی می‌شوند را در لیست ها گنجاند ان هم به این علت که تائید شده‌اند. تبعا این افراد به دلیل نداشتن هویت اصلاح‌طلبی فردی عمل خواهند کرد.

* تنها با کاندیداهای شناخته‌شده می‌آییم

 حجاریان کاملا درست می‌گوید زیرا حضور اصلاح‌طلبان باعث جلب حمایت مردم در انتخابات می‌شود و اگر استراتژی مشارکت حداکثری مقام رهبری مورد تائید است باید لوازم آن فراهم شود چون اصلاح‌طلبان دیگر نمی‌توانند بدون نامزدهای شاخص خود مردم را پای صندوق را بیاوند و از مردم توقع حضور در انتخابات را داشته باشند؛ بنابراین با همه موانعی که در حال حاضر وجود دارد شرایط لازم و ضروری این است که اصلاح‌طلبان با کاندیداهای حداکثری در عرصه انتخابات حاضر شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: