ندای ایرانیان

کد خبر: ۳۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
کریمی اصفهانی:
احمد کریمی اصفهانی می‌گوید: مسائلی که نیروهای جبهه پایداری مطرح می‌کنند دور از انتظار نیست زیرا در گذشته نیز آنها همواره سعی می‌کردند که خود را جدای از دیگر اصولگرایان معرفی کنند و مدام بگویند که ما نیروهای ناب‌تری نسبت به دیگرانیم
نگاه: جبهه پایداری چندوقتی است که مدام بر طبل جدایی از اصولگرایان می‌کوبد و گویا این تصمیم به قدری جدی است که هرچند وقت یک‌بار یکی از اعضای این جبهه با اظهارنظری بر تفارق میان خودشان و دیگر اصولگریان تأکید می‌کند. در آخرین اظهارنظر مجید متقی‌فر، سخنگوی جبهه پایداری از احتمال ارائه لیست انتخاباتی مستقل توسط پایداری سخن گفت.احمد کریمی اصفهانی، دبیرکل جامعه انجمن اسلامی اصناف و بازار باور دارد گروه‌هایی که خود را از مجموعه اصولگرایی جدا می‌کنند و مدام سرناسازگاری دارند، در وهله نخست خودشان ضرر می‌کنند. او درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «گرچه در مقطع کنونی زود است که درباره موضوع انتخابات سخن بگوییم زیرا اکنون بخشی از مردم عزیز درگیر مشکلاتی مانند سیل هستند و شاید سخن گفتن از موضوعات سیاسی باعث کدورت خاطر آنها شود اما به هرحال در مقام تحلیل رخدادهای سیاسی می‌توان گفت که برای هر فتح و توفیقی وحدت و همدلی مورد نیاز است و اگر کسی خود را از دایره وحدت خارج کرد بی‌تردید متضرر می‌شود. مسائلی که نیروهای جبهه پایداری مطرح می‌کنند دور از انتظار نیست زیرا در گذشته نیز آنها همواره سعی می‌کردند که خود را جدای از دیگر اصولگرایان معرفی کنند و مدام بگویند که ما نیروهای ناب‌تری نسبت به دیگرانیم. چنین روحیه‌ای واقعا ناپسند است. کسانی که خود را از دایره وحدت اصولگرایی دور می‌کنند، ضرر خواهند کرد زیرا پیروزی حاصل نمی‌شود مگر با تکیه بر همدلی».

این فعال سیاسی وضعیت فعلی عموم نیروهای اصولگرا را اینگونه تشریح کرد: «ما در وضعیت خوبی به سر می‌بریم و در یک وفاق واقعی هستیم. محوریت ما همواره جامعتین بوده است و همیشه سعی کرده‌ایم که آهنگ سخنان ما دور از جامعتین نباشد. چین راهی می‌تواند باعث وحدت اصولگرایان شود و آنهایی که مدام بر طبل بی‌وفایی می‌کوبند از اصولگرایان فاصله می‌گیرند».

پایداری‌ها همواره سعی می‌کنند که خود را جدای از دیگر اصولگرایان معرفی کنند و مدام بگویند که ما نیروهای ناب‌تری نسبت به دیگرانیم
کریمی اصفهانی افزود: «همه نیروهای سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب و همچنین مردم شریف ایران در مقابل یک دشمن واحد به نام آمریکا قرار دارند زیرا دشمنی آمریکا علیه ایران و نه این جناح و آن جناح است. وقتی دولت آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریستی می‌نامد، یعنی با ایران دشمنی می‌کند. آمریکا فراموش کرده است که اگر سپاه با داعش مبارزه نمی‌کرد ای‌بسا تمام سربازان آمریکایی هم در مبارزه با داعش جان خود را از دست می‌دانند. در واقع عملیات نظامی سپاه علیه داعش جان سربازان آمریکایی را هم حفظ کرد یا اگر سپاه چنین عزتمندانه علیه داعش مبارزه نمی‌کرد، جنگ به تمام کشورهای منطقه کشیده می‌شد. وقتی دولت آمریکا چنین نهاد ارزشمندی را تروریست خطاب می‌کند، یعنی بویی از منطق، قانون و اخلاق نبرده است. حال در مواجه با چنین دولتی جناح‌بندی سیاسی و اصلاح‌طلب و اصولگرا کردن صحیح نیست؛ بنابراین همه نیروهای سیاسی باید از هرگونه تندروی بپرهزیند».

او در پایان اضافه کرد: «امیدوارم نتیجه انتخابات پیش رو هرچه باشد، نمایندگان بعدی مسئله اقتصاد را به شدت پیگیری کنند زیرا وضعیت معیشت مردم خوب نیست؛ علاوه بر این مقام معظم رهبری نیز همواره بر اهمیت اقتصاد تأکید داشته‌اند؛ چنانکه در بیانیه اخیر خود در تبیین گام دوم اهداف انقلاب به تفصیل فرمودند که صعف اقتصادی باعث نفوذ دشمن می‌شود».
نام:
ایمیل:
* نظر: